W czym chodzić po domu?

Strój po domu
Jaki powinien być?

Na pewno wygodny. Jednak wygoda nie oznacza tego, że ma być byle jak. Niestety często zauważam, że nie przywiązujemy zbytniej uwagi do naszego stroju po domu.

Dlaczego tak jest, że w domu chodzimy najczęściej w starych, podniszczonych czy poplamionych ubraniach, które szkoda nam wyrzucić? A jak tylko mamy gdzieś wyjść od razu zmieniamy stylizacje?
Bardzo często podczas przeglądu szafy u klientek słyszę:  “Nie, to niech zostanie, będzie po domu”, kiedy mówię, że coś nie nadaje się już do noszenia.   Wryyy


Ale w domu też powinnyśmy dobrze wyglądać.  A co za tym idzie dobrze się czuć. Bo dlaczego wychodząc do ludzi, staramy się pokazać z jak najlepszej strony, a w domu sobie odpuszczamy?
Nawet jeśli mieszkasz sama, to właśnie z szacunku do samej siebie powinnaś zadbać o swój wygląd. Jeśli mieszkasz z mężem/ partnerem, dziećmi to tym bardziej, gdyż widok Ciebie w porozciąganych dresach, nie jest tym, który chcieliby oglądać.
I nie chodzi o to, by od razu chodzić w szpilkach czy żakiecie (chyba, że lubisz). Niech to będzie dres, czy legginsy, ale niech  twój strój po domu  będzie po prostu ładny. Taki w którym nie będziesz się wstydziła, wyskoczyć do sklepu czy zaprosić koleżankę.

Może bluza z jakimś fajnym hasłem, które poprawią Ci humor, może z sexi dekoltem, a może kapcie z futerkiem i bluzka z myszką miki. Nie wiem, co to u Ciebie będzie, najważniejsze byś czuła się w tym dobrze.
Jeśli w tej chwili na dźwięk dzwonka do drzwi masz ochotę się schować to wiedz, że ten strój nie zdał testu. Natychmiast powinnaś się go pozbyć.

Poświęć chwile i przejrzyj szufladę z ubraniami po domu.
Jeśli tylko stwierdzasz, że w danym ciuchu nie pokazałaby się nikomu (tak ty też jesteś ważna) to od razu – pozbywasz się go.                     Żadnych wymówek!
Jeśli okaże się, że nic sensownego w twojej szafie nie zostało, to wybierz się na zakupy. Kup ładny dres, tunikę i legginsy, albo sukienkę dzianinową (przecież nikt nie powiedział, że to muszą być spodnie) do noszenia pod domu.

 Jak jest u Was? W czym najczęściej chodzicie po domu?
Przyznawać się, kto będzie miał duże worki do wyniesienia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *